• ارایه چارچوبی برای مدل سازی و ارزیابی کامپیوتری ورزشکاران براساس شاخص های جسمانی وروانی برای ایجاد سیستم های خبره کمک مربی به کمک شبکه عصبی مصنوعی (مطالعه موردی ورزش فوتبال)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1398/02/17
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1398/02/17
  • تعداد بازدید: 355
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  مقاله ارایه چارچوبی برای مدل سازی و ارزیابی کامپیوتری ورزشکاران براساس شاخص های جسمانی وروانی برای ایجاد سیستم های خبره کمک مربی به کمک شبکه عصبی مصنوعی (مطالعه موردی ورزش فوتبال)

  پیشرفت الکترونیکی، قرن بیست و یکم را به صورت عصر جهش تکنولوژی کامپیوتر درآورده است. توسعه و به کار گرفتن تکنولوژی ریزکامپیوترها تاثیر مهمی در زندگی استادان، دانشجویان و مربیان در تمام رشته ها به خصوص در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی گذاشته است. آن چه در این مجال مورد بررسی قرار می گیرد استفاده از برنامه های کامپیوتری در زمینه علوم ورزشی (مطالعه موردی ورزش فوتبال) است. این تحقیق به دنبال ارائه مدلی است برای کمک به مربیان ورزشی به خصوص فوتبال در جهت تصمیم گیری بهتر برای انتخاب بازیکن در پست های مختلف بر اساس اندازه گیری شاخص های روانی و جسمانی با استفاده از داده کاوی (data mining) و شبکه های عصبی مصنوعی (artificial neural network – ann)، بطوریکه مربیان بتوانند بهترین تصمیم را برای انتخاب و استعدادیابی بازیکنان بگیرند. داده های این تحقیق از طریق برخی آزمونهای آمادگی روانی همچون آزمون بین المللی omsat و آزمون های آمادگی جسمانی معتبر جمع آوری گردیده است. این آزمون ها از روایی و پایایی مناسبی با توجه به سابقه استفاده آن ها در مکان های مختلف برخوردار می باشند. سیستم پیشنهادی پس از طراحی و ساخت شبیه ساز این قابلیت را دارد که مربیان فوتبال را در امر انتخاب بازیکن مناسب یاری دهد و به عنوان یک سیستم خبره (expert system) در حوزه ورزش بکار گرفته شود. علاوه براین پیشنهاداتی در زمینه جمع آوری اطلاعات به صورت الکترنیکی ارائه گردیده که باعث بهینه شدن و صحت داده جمع آوری شده می گردد. ضریب همبستگی (r) و نیز میانگین مربعات خطای مورد انتظار (mse)، مولفه های مورد بررسی جهت میزان کارایی الگوریتم های شبکه عصبی مصنوعی می باشند. هر چه میزان خطا به صفر نزدیک تر باشد r یا همان ضریب هبستگی به 1 نزدیک شده و در نتیجه الگوریتم از کارایی بالایی برخوردار است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها