• فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر توانمندسازی کارکنان

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/05/22
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/05/23
  • تعداد بازدید: 166
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 01333424261

  فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر توانمندسازی کارکنان

  این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه تغییر تکنولوژیکی بر توانایی ها و نگرش‌های شغلی کارکنان تاثیر می‌گذارد. روش پژوهش مورد استفاده یک رویکرد کتابخانه ای است که از طریق بررسی ادبیات موجود مطالعات کتابخانه ای انجام شده شده است که در این راستا پژوهش های پیشین که با موضوع پژوهش مرتبط بودند، شناسایی و مورد بررسی قرار گرفتند و بعد از تحلیل یافته های پیشین نتایج این بررسی ها نشان می دهد که تغییر تکنولوژیکی به طور قابل‌توجهی بر تعاملات در محل کار تاثیر می‌گذارد.

  حتی اگر تغییر تکنولوژیکی برخی مشاغل را جابه جا کند، ممکن است اثرات مثبتی در میان کارکنانی داشته باشد که استخدام شده‌اند و یا خواهند شد. علاوه بر که تا جایی که کارگران قدرت استفاده از مهارت‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارند، تمایل به خلاق‌تر و فعال‌تر بودن دارند، در نتیجه به فرآیند نوآوری کل شرکت‌های خود کمک می‌کنند وموجب توانمندتر شدن کارکنان می شود.

  همینطور سرمایه گذاری شرکت ها در بخش فناوری اطلاعات باعث افزایش بهره وری شرکت می شود. ولی واکنش همه کارمندان مشابه نیست و ممکن است در مقابل پذیرش فناوری اطلاعات به دلیل این که کارمندان ممکن است باور داشته باشند که شرکت‌های آن‌ها به دنبال استفاده از فن‌آوری‌های جدید برای جایگزینی آنها هستند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها