جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 34
 • دانشگاه آزاد اسلامی دزفول
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : دزفول - کوی آزادگان - بلوار دانشگاه - دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
  شماره تماس : 06142420601
  محققین این دانشگاه : 27 محقق
  مقالات منتشر شده : 34 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1366
  • تعداد دانشکده : 3
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 18 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 16 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی دزفول

  در سالهای مقاومت شهرستان دزفول در مقابل تجاوز رژیم بعثی عراق، کمبود مکانی به عنوان مرکزی علمی – فرهنگی در شهرستان برای دلسوزان دزفولی بسیار ملموس بود. بزرگان دزفول با محوریت ومدیریت‌دکتر علیرضاعصاره تصمیم به احداث دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گرفتند، در نتیجه با سعی و تلاش وافر در ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۶۶ دانشگاه دزفول تاسیس و با ۲رشته کاردانی کشاورزی و ادبیات کار خود را آغاز کرد.

  اکنون پس از گذشت ۳۱ سال از این مهم، واحد دزفول به عنوان قطب فنی و مهندسی شمال خوزستان یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی جنوب و غرب کشور می باشد که با داشتن ۱۱۰ رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا، ۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی مجرب و قریب به ۲۹۷ کارمند خدوم و دلسوز، پذیرای دانشجویان عزیز است.

  این واحد دانشگاهی در حال حاضر دارای قریب به ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع مختلف بوده و تاکنون حدود ۶۴۰۰۰ فارغ التحصیل را به جامعه علمی و بازار کار هدایت نموده است. دانشجویان واحد دزفول دارای افتخارات فراوان در مسابقات علمی، فرهنگی و ورزشی بوده و در بسیاری از مجامع و همایش ای تخصصی در داخل و خارج از کشور با ارائه مقالات علمی یا اختراعات و ابتکارات خود درخشیده اند.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با ایجاد رشته كاردانی برق در مهرماه سال ۱۳۶۷، پذیرش دانشجو در رشته­ های فنی و مهندسی را آغاز نمود. با گسترش رشته­ های فنی و مهندسی و افزایش دانشجویان، در ابتدای سال ۱۳۷۹ طرح تاسیس دانشكده فنی و مهندسی ارائه گردید و نهایتا این دانشكده با گروه­های آموزشی برق، مكانیک و عمران در شهریور ماه ۱۳۷۹ تاسیس گردید. این دانشكده به یاری حق تعالی و با زحمات بی­ دریغ كلیه كاركنان آن توانسته است بالغ بر ۳۳۰۰۰ دانش­ آموخته در رشته ­های مهندسی به جامعه تحویل نماید. هم ­اكنون بالغ بر ۳۰۰۰ دانشجو در مقطع كارشناسی، ۱۲۰۰ دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد و ۱۰۰ دانشجو در مقطع دكترا در این دانشكده مشغول به تحصیل هستند. کلاس‌های آموزشی این دانشکده در ساختمان‌های آموزشی خواجه نصیر، دکتر حسابی، شیخ مرتضی انصاری در پردیس اصلی و خوارزمی در پردیس آزادگان برگزار می‌شود. این دانشکده دارای دو کتابخانه مجزا و مجتمع کارگاهی و آزمایشگاهی می‌باشد.

  گروه مهندسی عمران گروه مهندسی پزشکی گروه مهندسی برق گروه مهندسی کامپیوتر گروه مهندسی مکانیک گروه مهندسی متالورژی گروه مهندسی شیمی گروه علوم ریاضی گروه علوم تجربی گروه فیزیک گروه علوم انسانی گروه مهندسی کشاورزی

  کشاورزی دانشکده کشاورزی این واحد در آبان ماه سال ۸۲ به عنوان یک دانشکده مستقل با سه گروه آموزشی و ۵ رشته در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد شروع به کار کرد. اما با ید در نظر داشت که سابقه آموزش شاخه کشاورزی در این واحد همپای خود واحد بوده‌است. کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های دانشکده در سایت آزادگان دانشگاه واقع شده‌است. گروه‌ها: گروه مهندسی علوم خاک گروه مهندسی آب گروه ماشین‌های کشاورزی گروه گیاه‌پزشکی گروه زراعت

  علوم انسانی گروه‌ها: گروه حقوق گروه الهیات گروه زبان‌های خارجی گروه مدیریت گروه روانشناسی گروه باستان‌شناسی گروه ادبیات فارسی گروه معارف اسلامی گروه علمی کاربردی حسابداری گروه علوم تربیتی گروه تربیت بدنی

  دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ در رشته کارشناسی پرستاری و کاردانی مامایی آغاز نموده و از سال ۱۳۸۶ نیز در سطح کارشناسی دانشجوی مامایی پذیرفته است. هم اکنون تعداد ۶۸۷ دانشجو در سه مقطع در حال تحصیل می باشند و باعث خرسندی است که بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان این دانشکده در بیمارستانهای بزرگ منطقه و حتی خارج از استان مشغول کار و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می باشند دانشکده جدیدالتاسیس پرستاری و مامایی به نام شادروان دکتر سیداحمد نبوی نامگذاری شده است که شامل چهار طبقه و یک زیرزمین می باشد. این دانشکده به لطف خداوند منان و همکاری همه جانبه مسئولین دانشگاه دارای ۹ آزمایشگاه و ۱۳ کلاس آموزشی مجهز به سیستم کامپیوتر و پروژکتور می باشد.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها