جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 344
 • دانشگاه قم
  نوع دانشگاه : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  آدرس دانشگاه : قم - بلوار الغدير - بعد از شهرک قدس - دانشگاه قم
  شماره تماس : 02532103000
  محققین این دانشگاه : 231 محقق
  مقالات منتشر شده : 344 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1358
  • تعداد دانشکده : 7
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 254 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 90 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه قم

  دانشگاه قم یک دانشگاه دولتی ایران است که در محوطه‌ای ۱۴۰ هکتاری در جنوب‌غربی شهر قم و بزرگراه غدیر قرار دارد. دانشگاه قم هم‌اکنون دارای ۶ دانشکده، ۷ مرکز پژوهشی و فناوری، ۳۳ گروه آموزشی و ۱۶۴ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی است.

  ۸٬۵۲۰ نفر دانشجو در دانشگاه قم مشغول به تحصیل هستند که تعداد ۵٬۴۸۵ نفر در مقطع کارشناسی، ۲٬۶۸۷ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۴۸ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

  ۴٬۵۴۳ نفر از دانشجویان دانشگاه قم آقا و ۳٬۹۷۷ نفر هم خانم هستند. %۲۱ از دانشجویان دانشگاه قم در دانشکده علوم پایه، ۲۰٪ در دانشکده الهیات، ۱۹٪ در دانشکده فنی مهندسی، ۱۷٪ در دانشکده ادبیات و علوم انسانی و ۸٪ هم در دانشکده مدیریت تحصیل می‌کنند. ۲۴۵ نفر در این دانشگاه با عناوین مربی، استادیار، دانش‌یار و استاد مشغول به تدریس‌اند.

  دانشگاه قم در اواخر سال ۱۳۵۸، با عنوان «مدرسه عالی تربیتی و قضایی» توسط سید محمد حسینی بهشتی و محمدجواد باهنر پایه‌گذاری شد و در سال ۱۳۵۹ در دو رشته کارشناسی علوم قضایی و دبیری الهیات دانشجو پذیرفت.

  در ادامه فعالیت‌های آموزشی در سال ۱۳۶۹ طی مصوبه‌ای، مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم آغاز به کار کرد و در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۷۶ با تصویب شورای گسترش آموزش عالی مدرسه عالی تربیتی و قضایی به دانشگاه قم تغییر کرد.

  این مجموعه با ۶ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، ۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکترای تخصصی فعالیت خود را ادامه داد و اساسنامه جدید دانشگاه قم در جلسه مورخ ۲۵ دی ۱۳۷۸ شورای گسترش آموزش عالی، به تصویب نهایی رسید و شمار رشته‌های این دانشگاه از ۱۲ رشته در سال ۱۳۷۶ به ۳۰ رشته در سال ۱۳۸۰ رسید، که از این میان ۱۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۵ رشته در مقطع دکترا، بوده‌است و هم‌اکنون دانشگاه قم دارای ۶ دانشکده و ۲۶ گروه آموزشی و بیش از ۵۰ رشته تحصیلی است.

  مرکز تربیت مدرس با ۶ رشته در دو مقطع دکترا و کارشناسی ارشد و مرکز آموزش‌های الکترونیکی (مجازی) با دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد، فعالیت می‌کنند.

  دانشکده فنی و مهندسی: مهندسی عمران -مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات -مهندسی صنایع -مهندسی مکانیک -مهندسی معماری - مهندسی برق -مهندسی شیمی

  دانشکده علوم پایه: فیزیک -ریاضی -شیمی -آمار -زیست‌شناسی -علوم کامپیوتر

  دانشکده مدیریت و اقتصاد:مدیریت بازرگانی -مدیریت صنعتی -حسابداری -علوم اقتصادی

  دانشکده ادبیات و علوم انسانی: زبان و ادبیات فارسی -زبان و ادبیات انگلیسی -زبان و ادبیات عربی -علوم تربیتی -تربیت بدنی -علم اطلاعات و دانش‌شناسی

  دانشکده حقوق: حقوق عمومی و بین‌الملل -حقوق خصوصی -حقوق مالکیت فکری -حقوق و جزا و جرم‌شناسی

  دانشکده الهیات و معارف اسلامی: علوم قرآن و حدیث -فقه و مبانی حقوق -فلسفه اخلاق -فلسفه و کلام اسلامی -معارف اسلامی -شیعه‌شناسی

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها