جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 85
 • دانشگاه آزاد اسلامی سمنان
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : کیلومتر ۵ جاده سمنان - دامغان
  شماره تماس : 02331656565
  محققین این دانشگاه : 61 محقق
  مقالات منتشر شده : 85 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1363
  • تعداد دانشکده : 6
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 56 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 29 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی سمنان

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان ۲۶ اسفندماه ۱۳۶۳ در مکانی استیجاری و با پذیرش ۱۲۰ دانشجو در دو رشته الهیات و حسابداری در مقطع کارشناسی فعالیت خود را آغاز کرد. این واحد دانشگاهی فعالیت آموزشی خود را در ساختمانی دوطبقه استیجاری در دو رشته «کارشناسی حسابداری» و «کارشناسی الهیات ومعارف اسلامی» با تعداد ۱۲۰ نفر دانشجو (هر رشته ۶۰ نفر) آغاز کرد و تا سال ۶۹ با همین تعداد دانشجو به کار خود ادامه داد.

  ساختمان این واحد در سال ۶۹ به هنرستان شهید بهرامی واقع در بلوار شریف واقفی انتقال یافت وبا افزایش دانشجو تا سال ۷۴ در همین محل به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۷۴ ساختمان مرکزی دانشگاه در زمینی با زیربنای ۴۴۰۰ مترمربع در چهار طبقه آموزشی به بهره‌برداری رسید.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در این سال با داشتن ۸ رشته تحصیلی و یک دانشکده در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره‌های تمام‌وقت و پاره‌وقت و داشتن ۳۸۵۴ نفر دانشجو و ۳۲ عضو هیئت علمی تمام وقت و ۱۳ نفر عضو هیئت علمی نیمه‌وقت و حدود ۷۷ نفر کارمند در ساختمان جدید مشغول فعالیت شد.

  تا پایان سال ۱۳۸۸ این واحد با تعداد ۱۳۸ عضو هیئت علمی تمام‌وقت و نیمه‌وقت و ۲۸۰ حق‌التدریس با فضایی بیش از ۶۰ هکتار و با زیربنائی برابر با ۳۷۷۱۰ مترمربع و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و مجتمع ورزشی در حال آموزش بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در ۶۲ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با درجه بسیار بزرگ می‌باشد.

  رشته های تحصیلی

  علوم پزشکی - عمران - صنایع - مکانیک - ساخت و تولید -مدیریت - اقتصاد - حسابداری - معماری - علوم قضایی - حقوق -طراحی و دوخت - مدیریت کارآفرینی

  توضیحات بیشتر