جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 57
 • دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : قائم شهر
  شماره تماس : 01142155025
  محققین این دانشگاه : 43 محقق
  مقالات منتشر شده : 57 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1362
  • تعداد دانشکده : 5
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 26 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 31 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر

  دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر در اردیبهشت 1362 با ریاست پروفسور مفید گرجی با همکاری فرمانداری و مردمان خیر این شهرستان به نام اولیه دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران تاسیس شد. این دانشگاه به‌عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه بزرگ در شمال کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه که در ابتدا با 5 رشته تحصیلی مهندسی عمران، برق، مکانیک، امور دامی و کشاورزی شروع به کار نمود هم اکنون با گذشت 37 سال با درجه بسیار بزرگ و کسب امتیاز دانشگاه جامع، با 35 رشته دکتری تخصصی،  84 رشته کارشناسی ارشد، 80 رشته کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته و 34 رشته کاردانی پیوسته و ناپیوسته در گرایش‌های مختلف چون ستاره ای تابان بر سپهر فرهنگ و دانش منطقه می درخشد.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌قائم شهر دارای 5 دانشکده مصوب تحت عنوان دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم پایه ، دانشکده منابع طبیعی است و در حال حاضر بیش از 14000دانشجو دراین دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و از امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی کم نظیر آن برخوردار می‌باشند.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر توانسته است در طی سالها تلاش بیش از 75000 متر مربع فضای آموزشی و پژوهشی و 92 آزمایشگاه و کارگاه آموزشی و پیشرفته تخصصی را برای طالبان علم فراهم آورد.

  در این دانشگاه بیش از 310 عضو هیات علمی با سوابق علمی و پژوهشی درخشان در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد و با رتبه های علمی دانشیار، استادیار و مربی که از متخصصین تراز اول منطقه به شمار می آیند تدریس کلاس های آموزش تئوری و عملی ومسئولیت پروژه های تحقیقاتی دانشجویان را بر عهده دارند. همچنین با راه‌اندازی آزمایشگاه‌های فوق پیشرفته شیمی در واحد قائم‌شهر، توانایی آنالیز پیشرفته نمونه های تحقیقاتی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری فراهم گردیده است.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر از بدو تاسیس تا کنون 82000 تن  فارغ التحصیل به جامعه علمی کشور افزوده است .که هم اکنون بسیاری از آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده‌اند و این مطلب خود گویای توان علمی و پژوهشی اساتید و دانشجویان مربوطه و امکانات آموزشی مطلوب این دانشگاه است.

  کتابخانه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر بیش از 128000 جلد کتاب، و 500 عنوان نشریه و مجله تخصصی علمی را در فضایی مناسب در اختیار دانشجویان و استادان قرار داده است . همچنین سالن پایان‌نامه ها و بانک CD کتابخانه دانشگاه همه روزه میزبان بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در سطح منطقه بوده و امکان دستیابی به جدید ترین اطلاعات علمی را برای ایشان فراهم آورده است.

  در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر دارای 3 سایت اینترنت و 4 سایت کامپیوتر مجزا و مجهز جهت ارائه خدمات آموزشی و تحقیقاتی به دانشجویان و استادان می‌باشد. همچنین راه اندازی و ارتقاء پورتال اینترنتی دانشگاه با پهنای باند 16 مگابایت برگ دیگری از توانمندی این واحد دانشگاهی در زمینه فناوری اطلاعات محسوب می گردد.

  دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر جایگاهی برای پرورش استعدادهای ورزشی در شمال کشوربا بهره بردن از بهترین امکانات ورزشی وتربیت بدنی قابلیت تبدیل به یک مجتمع ورزشی چند منظوره خودگردان را داراست. علاوه بر این تعداد زیادی از قهرمانان مدال‌آوران ملی همچون بهداد سلیمی، سجاد انوشیروانی، بهادر مولایی، محسن حاجی پور ،سجاد عباسی و فاطمه چالاکی و .... از دانشجویان نام آور این واحد دانشگاهی هستند.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر به منظور آسایش خاطر والدین دو خوابگاه دانشجویی مجهز را در قالب مجتمع خوابگاهی دختران دانشجوی غیر بومی اختصاص داده است که ادامه تحصیل در فضایی امن و راحت در جوار دانشگاه را امکان پذیر ساخته است. در جهت گسترش امکانات رفاهی نیز 7500 متر مربع سلف سرویسو مجتمع رفاهی راه‌ اندازی شده‌است که دانشکده‌های مختلف دانشگاه امکان دسترسی دانشجویان به غذای گرم و بهداشتی را در تمامی روزهای هفته فراهم ساخته است .

  همچنین اعطای وام ویژه صندوق رفاه دانشجویی جهت مساعدت در پرداخت شهریه در غالب وام‌های کوتاه مدت و بلند مدت، تسهیلات وام ازدواج و تسهیلات اجاره مسکن برای دانشجویان غیربومی مجرد از دیگر مزایای ادامه تحصیل در واحد قائم‌شهر محسوب می‌گردد.

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر همچنین با فعال‌سازی هسته مشاوره دانشگاه و گردآوری یک تیم مشاوره توانمند توانسته‌است مشاوره رایگان دانشجویان به‌منظور رفع مشکلات آموزشی، تحصیلی، خانوادگی و .... را امکان‌پذیر سازد. این واحد دانشگاهی همچنین نقطه محوری اهداف خود را بر تقویت ارزش‌های والای اسلامی، فرهنگی، اخلاقی و ارتقا آگاهی‌های دینی دانشجویان بنا نهاده است .

  رشته های تحصیلی

  رشته‌های مهندسی کشاورزی، امور دامی، شیلات، محیط زیست و بیولوژی - صنایع دستی - معماری داخلی - فرش - نقاشی ایرانی - 

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین ژورنال ها