جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 114
 • دانشگاه پیام نور کرج
  نوع دانشگاه : پیام نور
  آدرس دانشگاه : کرج - رجایی شهر - بلوار موذن - خیابان دانشگاه
  شماره تماس : 0263564
  محققین این دانشگاه : 70 محقق
  مقالات منتشر شده : 114 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1367
  • تعداد دانشکده : 0
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 46 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 68 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه پیام نور کرج

  دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های ایران است که در مهر ماه سال 1367 تاسیس شد. بر اساس اعلام و رتبه بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال 1393 اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو 10 دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است و همچنین با کسب نمره 100 شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد .

  یکی از بزرگ ترین و وسیع ترین دانشگاه ها در کشور مراکز و واحد های تحت پوشش دانشگاه پیام نور هستند که تعداد قابل توجهی از داوطلبان ورود به آموزش عالی را پوشش می دهند . این دانشگاه بر اساس روش آموزش از راه دور و نیمه حضوری تاسیس شده و دارای شیوه ی آموزشی خاصی هستند . آموزش نیمه حضوری عبار ت است از سازماندهی فرایند یاددهی – یادگیری ، به گونه ای که هر مرکز آموزشی در انتخاب و رسانه و سایر وسایل ارتباط جمعی توانا باشد.

  آموزش نیمه حضوری ، نظام آموزشی است که ، با بهره گیری از فناوری آموزشی ، استفاده از کتاب های درسی خودآموز و دانشجو محور در یادگیری ، ضرورت حضور دانشجو در کلاس های درسی را کاهش می دهد . در واقع ، در این نوع آموزش عملا می توان کلاس های تدریس را به کلاس های مرور درس و رفع اشکال گروهی تبدیل کرد.

  از نظر ساختاری دانشگاه پیام نور دارای یک سازمان مرکزی و در سراسر کشور است . این دانشگاه دامنه ی وسیعی از رشته های مختلف را به طور متفاوت ارائه می دهند. شیوه آموزشی این دانشگاه ، آموزش باز و از راه دور است . مقامات این دانشگاه از سال 1386 ، علاوه بر زبان فارسی ، زبان عربی را نیز به عنوان زبان دوم و رسمی در نپام آموزشی این دانشگاه وارد کرده اند.

  رشته ها تحصیلی - مقطع کارشناسی

  ریاضی (محض ) ریاضیات و کاربردها زیست شناسی گرایش عمومی زیست شناسی گرایش علوم گیاهی فیزیک (هسته ای ) فیزیک (اتمی و مولکولی) فیزیک (حالت جامد) شیمی گرایش محض شیمی (کاربردی ) مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) زمین شناسی (محض ) زمین شناسی مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی خوشه انرژی مهندسی فناوری اطلاعات (چندبخشی ) مهندسی کامپیوتر-نرم افزار(چندبخشی ) علوم کامپیوتر(چندبخشی ) هنر اسلامی ( گرایش نگارگری) کتابت و نگارگری ( گرایش خوشنویسی ) کتابت و نگارگری ( گرایش طراحی سنتی و تذهیب) کتابت و نگارگری ( گرایش نگارگری ) کتابت و نگارگری ( گرایش خیالی نگاری ) مهندسی شهرسازی مرمت بناهای تاریخی 

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها