جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 15
 • دانشگاه جهرم
  نوع دانشگاه : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  آدرس دانشگاه : فارس - جهرم - بلوار استاد مطهری - میدان خلیج فارس - بلوار خلیج فارس - دانشگاه جهرم
  شماره تماس : 07154372252
  محققین این دانشگاه : 12 محقق
  مقالات منتشر شده : 15 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1352
  • تعداد دانشکده : 4
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 15 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 0 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه جهرم

  دانشگاه جهرم در سال 1352 برای نخستین بار به صورت دانشکده ی علوم پایه راه اندازی شد که بعد از انقلاب اسلامی فعالیت آن متوقف گردید و سپس در سال 1385 در سفر اول هیئت دولت به استان فارس کلنگ مرکز آموزش عالی جهرم بر زمین زده شد و این مرکز فعالیت خود را از سال 1386 آغاز و با افزایش رشته ها در سال 1388 از مرکز آموزش عالی به مجتمع آموزش عالی جهرم ارتقاء یافت تا اینکه با توسعه و رشد آن و پس از پیگیری های فراوان در سال 1390 این مجتمع آموزش عالی به دانشگاه جهرم ارتقاء پیدا کرد.

  در حال حاضر این دانشگاه با چهار دانشکده فنی و مهندسی، علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی و دانشکده کشاورزی با 24رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بیش از 2000 دانشجو و 70 عضو هیات علمی به عنوان دومین دانشگاه استان فارس، بعد از دانشگاه شیراز معرفی می گردد.

  بدون شک وجود ظرفیت هایی همچون دبیرخانه مستقل جذب اعضای هیات علمی، مرکز آموزش های آزاد و مجازی، دفتر کار آفرینی و ارتباط با صنعت،  دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به عنوان تنها دفتر نهاد در استان پس از دانشگاه شیراز و مرکز تخصصی آپا (آگاهی، پشتیبانی، امداد) عنوان تنها مرکز در کلیه شهرستان های استان فارس با توانمندی هایی منطقه ای و ملی، دانشگاه جهرم را به عنوان دانشگاهی تاثیرگزار در استان خود را معرفی کرده است.

  قابل ذکر است امکانات و زیر ساخت هایی همچون دانشکده علوم پایه با 5200 متر مربع زیر بنا، ساختمان اداری با 3200 متر مربع، سلف سرویس مرکزی دانشگاه با 2400 متر مربع ، سالن ورزشی مجهز با 1350 متر مربع ، مجتمع کلاسی با 1100 متر مربع، مسجد دانشگاه با 1000 متر مربع، دانشکده کشاورزی با 5000 متر مربع زیر بنا و 32% پیشرفت فیزیکی، مجتمع رفاهی با 600 متر مربع و 60% پیشرفت فیزیکی و زمین چمن با 1300 متر مربع تنها تعدادی از زیر ساختهای فراهم شده در جهت تربیت نیروی انسانی متخصص می باشد.

  در حوزه پژوهشی دانشگاه جهرم با ثبت 17 اختراع و انتشار بیش از 260 مقاله علمی معتبر توانسته گام بلند و موثری را در حوزه تولید علم بردارد. وجود 19 انجمن علمی و 21 کانون فرهنگی با برگزاری بیش از 200 برنامه علمی، فرهنگی و هنری تاثیرگزار توانسته نشاط و پویایی را در بدنه دانشجویی ایجاد کند.

  رشته ها: مهندسی کامپیوتر - مهندسی فناوری اطلاعات - مهندسی برق - مهندسی مکانیک - ریاضی - فیزیک - آمار - مهندسی آب - علوم و مهندسی باغبانی - علوم و صنایع غذایی - مکانیک بیوسیستم -مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی - حسابداری - تربیت بدنی - زبان و ادبیات فارسی - زبان و ادبیات انگلیسی - معارف اسلامی - زبان شناسی همگانی - فلسفه و کلام اسلامی

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها