جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 46
 • دانشگاه آزاد اسلامی ابهر
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : ابهر - کیلومتر چهار جاده ترانزیت ابهر-خرم دره - مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
  شماره تماس : 02435226080
  محققین این دانشگاه : 22 محقق
  مقالات منتشر شده : 46 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1368
  • تعداد دانشکده : 3
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 35 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 11 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی ابهر

  نخستین گامهاى تاسیس دانشگاه آزاد اسلامى واحد ابهر در پائیز ۱۳۶۶ برداشته شد و با تعیین هیئت موسس و راه ‏اندازى دانشگاه آزاد اسلامى واحد ابهر تا سال ۶۸ ادامه یافت تا اینکه واحد ابهر نیز با پیگیرى مسئولان وقت و موافقت ریاست محترم دانشگاه در ۴ اسفند ۶۸ تاسیس و راه‏ اندازى شد.

  واحد ابهر نیزهمچون بسیارى از واحدهاى دانشگاهى در ابتداى کار کلاسهاى خود را در مدارس شهر (هنرستان فنى شهیدبهشتى) با ۸۷ دانشجو در قالب یک رشته تحصیلى راه ‏اندازى کرد و بعد از گذشت ۲ سال گلنگ اولین ساختمان آموزشى واحد به زمین زده شد و افتتاح اولین فازساختمان آموزشى امام‏ خمینى (ره) نقطه عطفى در ادامه حیات دانشگاه آزاد اسلامى در ابهر به شمار مى‏ رود.

  مسئولان وقت دانشگاه نیز با تشکیل کلاسهاى آموزشى در این ساختمان و احداث ساختمان‏هاى دیگر در توسعه این مرکز تلاش کردند اما این پایان کار نبود موقعیت منحصر به فرد جغرافیائى شهر ابهر، نزدیکى به پایتخت و عوامل متعدد دیگر از یکسو و وجود مسئولان دلسوز و آگاه و مدیران توانمند از سوى دیگر باعث شد سال به سال بر تعداد دانشجویان متقاضى ادامه تحصیل در واحد ابهر افزوده شود و بالطبع با این رشد و توسعه نیاز به فضاى آموزشى و رفاهى بیشتر از گذشته احساس مى‏ شد.

  به همین منظور ساختمان آموزشى امام‏ خمینى (ره) تکمیل شد. ساختمان دانشکده کشاورزى و منابع طبیعى ، ساختمان دانشکده امام ‏على (ع) ، دانشکده هنر و معمارى، دانشکده فنى و مهندسى ،مسجد و مجتمع فرهنگى، خوابگاه هاى دانشجویى، سالنهاى ورزشى، استخر، زمین چمن، سلف ‏سرویس، بازارچه رفاهى، فضاى سبز مناسب، احداث و تمامى کلاس هاى آموزشى در دانشکده ‏ها برگزار گردید. درتمامى سالهاى گذشته با توجه به حمایتهاى بعمل آمده تلاش شده واحد ابهر روند رو به رشد و تعالى خود راحفظ کند.

  در نگاهى به ارتقاء و بازدهى آموزشى، پژوهشى و رفاهى متوجه مى‏شویم ارتقاى کیفى هر واحدنسبت نزدیکى با افزایش رشته‏ هاى تحصیلى، تعداد اعضاى هیئت علمى، جذب دانشجو حرکت به سمت افزایش رشته ‏هاى تحصیلات تکمیلى دارد، همانطور که عنوان شد این واحد در ابتدا با ۸۷ دانشجو در قالب ۱ رشته تحصیلى زبان و ادبیات فارسى آغاز به کار کرد و تا مردادماه سال ۸۹ شاهد تاسیس ۵ دانشکده علوم انسانى دانشکده مدیریت و اقتصاد، دانشکده کشاورزى و منابع طبیعى ، دانشکده هنر و معمارى، دانشکده فنى ومهندسى و راه‏ اندازى ۹۷ رشته تحصیلى یعنى در هر سال به طور متوسط ۵ رشته تحصیلى بودیم اما طى یکسال گذشته با افزایش ۲۶ رشته تحصیلى و تصویب دانشکده تربیت‏ بدنى بعنوان ششمین دانشکده واحد و پیشنهاد ۱۵ رشته تحصیلى دیگر در مقاطع کارشناسى تا دکترا جهت صدور مجوز به سازمان مرکزى ارسال گردیده است.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها