جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 18
 • دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر یزد
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : یزد – اشکذر – بلوار دانشگاه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر
  شماره تماس : 03523625951
  محققین این دانشگاه : 2 محقق
  مقالات منتشر شده : 18 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1381
  • تعداد دانشکده : 1
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 11 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 7 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1400/09/22
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر یزد

  با عنایت پروردگار ، پیگیری های مستمر هیأت مؤسس ، مساعدت خیرین و یاری مسئولین، مجوز احداث دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان اشکذر در تاریخ 12/7/ 1381 صادر شد. این مرکز دانشگاهی از مهرماه 82 با جذب دانشجو در سه رشته کاردانی، فعالیت آموزشی خود را در یک باب ساختمان استیجاری آموزش و پرورش آغاز کرد و مهر ماه 83 به ساختمان اهدایی شادروان حاج رضا دهقانی اشکذری منتقل شد و سپس در مهرماه 85 به ساختمان خیری نیکوکار گرانقدر شادروان حاج محمدحسین کلانتریان که در سایت اصلی احداث شده منتقل شد.

  این دانشگاه توانسته با تلاش های بی وقفه، حرکت رو به رشد خود را سرعت ببخشد به طوری که هم اکنون دارای 20 رشته تحصیلی فعال در مقاطع کاردانی-کارشناسی-کارشناسی ارشد و دکتری در گروه های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی و هنر بوده و حدود 1000 دانشجو در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. از دیگر امکانات این واحد دانشگاهی، فضاهای آموزشی مناسب، خوابگاه، سلف سرویس و بوفه،سالن ورزشی، کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز،مرکز تحقیقات، استادان مجرب و ... می باشد و توانسته به نحوی بارز و شایسته در پرورش و شکوفایی و تربیت جوانان و دانشجویان ایران اسلامی، نقش اساسی و غیر قابل انکار ایفا نماید و حرکت پرشتاب خود را سرعت بخشد.

  رشته های تحصیلی این واحد به شرح زیر می باشد: رشته دکتری : زیست شناسی سلولی و مولکولی رشته های کارشناسی ارشد :

  مهندسی مکانیک(گرایش تبدیل انرژی)-مهندسی برق قدرت (گرایش سیستم های قدرت) - زیست شناسی سلولی و مولکولی – ژنتیک- میکروبیولوژی(میکروب های بیماری زا )-پژوهش هنر- مشاوره خانواده رشته های کارشناسی :

  آموزش مشاوره و راهنمایی-مدیریت دولتی-حسابداری-تأسیسات-روانشناسی-مهندسی تکنولوژی برق- زیست شناسی سلولی و مولکولی – میکروبیولوژی – مهندسی فناوری مکانیک(تاسیسات حرارتی و برودتی) رشته های کاردانی : حسابداری-تأسیسات(گرایش تهویه مطبوع)-برق صنعتی(الکتروتکنیک)

  توضیحات بیشتر