جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 866
 • دانشگاه محقق اردبیلی
  نوع دانشگاه : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  آدرس دانشگاه : اردبیل - خیابان دانشگاه - دانشگاه محقق اردبیلی
  شماره تماس : 04531500000
  محققین این دانشگاه : 650 محقق
  مقالات منتشر شده : 866 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1357
  • تعداد دانشکده : 8
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 776 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 90 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه محقق اردبیلی

  دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام دانشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۰ نفر دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۷۰ از دانشگاه تبریز منتزَع و به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داد. همزمان با برگزاری کنگره بزرگداشت مقدس اردبیلی در سال ۱۳۷۵ و با موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه محقق اردبیلی تغییر نام داد.

  دانشگاه محقق اردبیلی تنها دانشگاه جامع استان اردبیل می‌باشد که سایت اصلی در مرکز استان و ۳ دانشکده آن در شهرهای نمین، پارس آباد و مشکین شهر واقع شده و در حال حاضر دارای بیش از یک‌صد و چهارده هزار متر مربع فضای آموزشی و کمک آموزشی با ۳۹۹ نفر عضو هیئت علمی است که از این تعداد یک نفر دارای مرتبه علمی استاد ممتاز، ۷۴ نفر دارای مرتبه علمی استاد تمام، ۱۵۵ نفر دانشیار، ۱۵۳ نفر استادیار و ۱۶ نفر مربی است.

  این دانشگاه همچنین دارای ۴ مجله علمی- پژوهشی، ۳۰۷ نفر کارمند و حدود ۱۲ هزار نفر دانشجو است. تعداد رشته های مصوبه این دانشگاه ۲۸۱ رشته شامل ۶۲ رشته در مقطع دکتری، ۱۳۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۷۹ رشته در مقطع کارشناسی و ۷ رشته در مقطع کاردانی می باشد. این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، ۳ مرکز تحقیقات، ۳ پژوهشکده، ۱۹ هسته پژوهشی و یک مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور است که سعی دارد برای گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی گام‌های ارزنده‌ای بردارد.

  مراکز تاسیس شده دانشگاه شامل آکادمی زبان برای توسعه کیفی زبان خارجی در میان دانشگاهیان و جامعه، مرکز سلامت و تندرستی، در راستای عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه علم ثروت آفرین در دانشگاه‌ها و ارائه خدمات تخصصی پزشکی ورزشی به اقشار مختلف جامعه، مرکز پژوهش‌های فرهنگی آذربایجان به منظور مشارکت در توسعه فرهنگی مناطق آذری‌نشین در چارچوب باورهای اسلامی و تمامیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی با هدف استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی در زمینه‌های آموزشی پژوهشی و فناوری دانشگاه و تلاش در جهت سازماندهی و خرید تجهیزات پیشرفته مورد نیاز رشته های مختلف، استفاده بهینه از امکانات موجود، دسترسی اعضای هیات علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به فضاها و امکانات پژوهشی مناسب و خدمات رسانی به موسسات خارج از دانشگاه و موزه تاریخ علوم اردبیل با هدف نشان دادن پایه های دانش و تحول حول فناوری، سیر تحول علوم مختلف در طول ادوار، نگهداری و نمایش افتخارات علمی منطقه و کشور می‌باشد.

  رشته های تحصیلی

  مهندسی برق - مهندسی کامپیوتر - مهندسی شیمی - مهندسی عمران - مهندسی معماری - مهندسی مکانیک - شیمی - فیزیک - زیست شناسی - زمین شناسی - آمار - علوم کامپیوتر - ریاضیات و کاربردها - روانشناسی - علوم تربیتی - مشاوره - مدیریت ورزشی - فیزیولوژی ورزشی - حقوق - علوم سیاسی - زبان و ادبیات عرب - زبان و ادبیات فارسی - زبان و ادبیات انگلیسی - فلسفه - هنر اسلامی - صنایع دستی - نقاشی - جغرافیا - تاریخ - باستان شناسی - مدیریت بازرگانی - علوم اقتصادی - برنامه ریزی شهری - مدیریت دولتی - علوم کشاورزی 

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین ژورنال ها